TYPOLIS

PORTFOLIO

PREZENTACJA ZREALIZOWANYCH TEMATÓW Z ZAKRESU TYPOGRAFI I KOMUNIKACJI WIZUALNEJ

Wydawnictwo

Krój pisma

Identyfikacje wizualne

Fotografia, grafika

Typolis — miasto liter

Dzień dobry, nazywam się Szymon Sznajder. Prowadzę niezależne studio graficzne pod nazwą Typolis. Jestem gruntownie wykształconym Typografem i Projektantem-grafikiem. Zajmuję się Type and Book designem. To oznacza że w studio zajmuję się typografią, projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną. Studio Typolis świadczy usługi z zakresu:
• projektowania krojów pism;
• projektowania książek i wydawnictw;
• projektowania logotypów oraz znaków;
• projektowania identyfikacji wizualnych.

  Dlaczego Typolis? — Typolis to miasto liter, studio w którym szczególny nacisk kładzie się na perfekcyjne posługiwanie się literą. Litery to elementarne pierwiastki budujące jakość przekazu w komunikacji wizualnej. Litery to potęga, litery to moc! To dzięki literom zostały uwiecznione genialne myśli oraz powstały logotypy najpotężniejszych marek. Ponieważ to tylko dzięki pięknym literom i perfekcyjnej typografii mamy do czynienia z ekskluzywnym komunikatem wizualnym.

  Niezmiennie fascynujące jest rysowanie „krojenie” liter na potrzeby indywidualnego zlecenia. Litery oprócz swojej wartości fonetycznej niosą ogromny ładunek emocjonalny. Czasami mówią że są np. odpowiednie, neutralne, klasyczne czy nowoczesne. Innym razem znowu mówią że są: mocne, rzetelne, godne zaufania i widoczne. Jeżeli typografia jest ustawiona w sposób doskonały, to nie trzeba już nic innego aby komunikat był skuteczny. Wtedy to pozostałe elementy graficzne przekazu wizualnego funkcjonują jako wartość dodana a nie jako koło ratunkowe maskujące podstawowe braki.

  Prace graficzne w studio Typolis wykonywane z pasją i pełnym zaangażowaniem, z użyciem najwyższej klasy narzędzi i materiałów. Prace wykonywane są z pełnym zarządzaniem koloru na skalibrowanym sprzęcie graficznym. W przypadku materiałów drukowanych dobierana jest optymalna forma technik druku i materiałów dla danego zlecenia. Osobiście pilnuję całego procesu druku.